Kontakt

AKSON OŚRODEK KSZTAŁCENIA MEDYCZNEGO SP. Z O.O.

Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00

ul. Sportowa 3
05-822 Milanówek
NIP 529-183-71-93

tel. 22 724 69 40
tel. kom. 795 467 089
tel. kom. 692 009 966

e-mail: szkolenia@akson.net.pl

Numer konta, na które można dokonywać wpłat:
ING 08 1050 1025 1000 0090 8139 2533

Dojazd

samochodem

Niezależnie skąd Państwo planujecie przyjazd do Ośrodka Kształcenia Medycznego Akson, ale decydujecie się do nas przyjechać własnym środkiem transportu, zachęcamy do zapoznania się z prostymi wskazówkami dojazdu, a które mogą ułatwić i umilić trasę, nie musząc się stresować, że źle dojedziemy do celu.

Akson zlokalizowany jest przy ul. Sportowa 3 w Milanówku 05-822 (współrzędne: 52.11978422606342, 20.662845741745393).
Ośrodek mieści się między dwiema głównymi trasami krajowymi A2/E30 oraz S8/E67 w kierunku Warszawy.

Jadąc autostradą A2 jak i drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy, zjeżdżamy na drogę krajową 579 w kierunku Grodzisk Mazowiecki. Po wjechaniu do Grodziska, skręcamy w ul. 3 Maja, która prowadzi do samego Milanówka i przechodzi w ul. Dębową. Tuż po wjechaniu do Milanówka, jedną z pierwszych ulic w którą skręcamy w lewo, to ul. Brzozowa, z której od razu skręcamy w pierwszą w lewo, tj. ul. Sportowa. Ośrodek Akson mieści się kilkanaście metrów dalej, po lewej stronie.

pociągiem / koleją podmiejską

Do Milanówka można również dojechać koleją. Stacja Milanówek jest przystankiem osobowym na podwarszawskiej linii 447 (grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy). Przystanek niedawno przeszedł generalny remont, a wymiana torów, odnowione perony oraz renowacja zabytkowej wiaty przyczyniły się do nowego wyglądu przystanku, który idealnie komponuje się wśród starej zabytkowej okolicy domków jednorodzinnych.

Rozkład przyjazdu kolei na stację Milanówek można sprawdzić za pomocą poniższego linku:
https://portalpasazera.pl/KatalogStacji?stacja=Milan%c3%b3wek

Zakwaterowanie

W najbliższej okolicy możemy Państwu polecić, do rezerwacji noclegu we własnym zakresie, w jednym z poniższych hoteli.
Transport między ośrodkiem a hotelem jest dla Państwa zapewniony:

  1. Hotel Centrum Konferencyjne Mazowsze: ul. Świerkowa 2, Otrębusy 05-805
  2. Pensjonat Krzysin: Sienkiewicza 7, Podkowa Leśna 05-807
  3. Villa Podkowa: ul. Wrzosowa 3, Podkowa Leśna 05-807
  4. Hotel Grodzisko: ul. Natolin 45 a, Grodzisk Mazowiecki 05-825
  5. Hotel Cyprus: ul. Mazowiecka 121a, Grodzisk Mazowiecki, 05-825
  6. Hotel u Czwarnów: ul. Królewska 20, Grodzisk Mazowiecki 05-825

Obiekty sportowe

Korty Tenisowe - Milanowskie Centrum Kultury
ul. Kościelna 3, 05-822 Milanówek, Telefon: 604 632 446
Korty tenisowe są pierwszym obiektem sportowym, który powstał w Milanówku. Zostały zbudowane przed II wojną światową. Na kortach milanowskich grała wicemistrzyni Wimbledonu 1936 r. – Jadwiga Jędrzejowska. Corocznie, we wrześniu, rozgrywane są tu Otwarte Mistrzostwa Milanówka w Tenisie Ziemnym.

Klub tenisowy Drajw
ul. Poniatowskiego 30/2, 05-825 Grodzisk Mazowiecki Tel: +48 602 310 540
www.drajwtenis.pl

Tor wrotkarski oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią
ul. Wójtowska 3, Milanówek
Wstęp wolny, w godzinach 8:00–21:00. Obiekt jest oświetlony w godzinach wieczornych.

Siłownia Hermes 90
ul Brzozowa 7 (wejćie od ul. Skargi) 05-822 Milanówek
www.hermes90.pl

Siłownia Protrener
ul.Krzywoustego 4, Grodzisk Mazowiecki
www.protrener.com.pl

Pływania Miejska “WODNIK 2000”
Pływalnia Miejska „WODNIK 2000” jest nowoczesnym obiektem położonym na terenie Grodziska Mazowieckiego wyposażonym w basen sportowy, basen rekreacyjny, zjeżdżalnię, jacuzzi, saunę damską i męską oraz Strefę Relaksu z sauną suchą, mokrą oraz jacuzzi
Z usług Pływalni korzystają Szkoły z Grodziska i okolic, Przedszkola, sekcje sportowe oraz szkółki pływackie oferujące indywidualną/grupową naukę pływania dla osób dorosłych, dzieci i niemowląt.
Na terenie obiektu działa Kawiarnia oferująca usługi z zakresu gastronomii, mody sportowej oraz organizacji imprez okolicznościowych. Bezpośrednio z okien Kawiarni rozpościera się widok na płytę basenową.

Ścieżki spacerowe - Milanówek w jeden dzień

Wille Milanowskie
Większość obszaru przedwojennego Milanówka wpisana jest do krajowego rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-krajobrazowy – liczy on ok. 400 willi i budynków o wartościach historycznych. Szlak Wille Milanowskie prowadzi wzdłuż najciekawszych 31 obiektów zabytkowej architektury. Większość z obiektów wybudowano w latach 20. i 30. XX w., ale prezentują one różnorodne style architektoniczne.
https://milanowek.pl/poznaj-milanowek/szlaki-turystyczne/wille-milanowskie

Mały Londyn
Szlak Mały Londyn obejmuje 47 miejsc związanych z historią Milanówka w okresie II wojny światowej. W tym okresie Milanówek był jednym z najważniejszych ośrodków dowodzenia, szkolenia i zakrojonej na szeroką skalę walki z okupantem na terenie Zachodniego Mazowsza. Po upadku Powstania przez krótki czas Milanówek stał się nieformalną polityczną stolicą Polski – tu znalazła schronienie znaczna część władz Polski Podziemnej, działały Delegatury Rządu i odbywały się ważne narady polityczne.
https://milanowek.pl/poznaj-milanowek/szlaki-turystyczne/maly-londyn

Jedwabny Szlak
Jedwabny Szlak składa się z 7 miejsc (w tym 6 na terenie Milanówka), a jego uruchomienie w 2016 r. jest efektem starań Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego. Szlak prowadzi śladami miejsc związanych z historią jedwabnictwa w Milanówku i okolicach oraz założycieli Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej – Stanisławą i Henrykiem Witaczek. Na terenie miasta do dzisiaj funkcjonują prywatne pracownie, kultywujące kunszt malowania na jedwabiu, a Milanówek kojarzony jest z ekskluzywnym i oryginalnym wzornictwem oraz wysoką jakością wyrobów.
https://milanowek.pl/poznaj-milanowek/szlaki-turystyczne/jedwabny-szlak

Restauracje

Restauracja Stare Kino
to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej i kulturalno-rozrywkowej mapie Milanówka. Starannie odrestaurowana, przestronna i klimatyczna Sala Kinowa to idealne miejsce spotkań towarzyskich, rodzinnych czy firmowych.
Odległość od Akson: 8 minut spacerem.

Restauracja Tajemniczy Ogród
znajduje się w dogodnej lokalizacji, w centrum Milanówka, vis-a-vis stacji PKP. Menu łączy w sobie smaki kuchni włoskiej z tradycyjną kuchnią polską. Oferują Państwu szeroki wybór dań: pizzę, dania z grilla, pasty, sałatki oraz desery.
Wszystkie oferowane potrawy mogą dostarczyć także do domu lub miejsca Państwa pracy.
Odległość od Akson: 11 minut spacerem.

Restauracja Blueberry Duck
to lokal dla osób, które kochają magiczny klimat Milanówka oraz jedzenie. Miejsce stworzone przez młodych, ambitnych ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży gastronomicznej. Lokal mieści się w zabytkowej Willi „Borówka”, która jest jedną z wizytówek miasta. Z szacunku do historii tego miejsca nazwa restauracji nawiązuje do nazwy willi, a także do specjalności naszego Szefa Kuchni – kaczki.
Restauracja specjalizuje się w kuchni polskiej oraz angielskiej.
Odległość od Akson: o 12 minut spacerem.

Restauracja Biesiada Schabowa
to przyjemna i komfortowa atmosfera w sercu Milanówka. Oferuje 50 miejsc siedzących. Starannie dobrana muzyka i komfortowy wystrój wnętrz sprawią, że poczujesz się jak w domu. Możesz skosztować z regionalnego alkoholu z naszej oferty.
Biesiada Schabowa powstała w jednym celu: nakarmić Was tak jak jedliście u Mamy! Jest tradycyjnie, ale naprawdę wyśmienicie. Kuchnia jest dosyć prosta, ale przedstawiona w nowym oryginalnym wydaniu!
Odległość od Akson: 12 minut spacerem.