O nas
Powstanie Ośrodka Kształcenia Medycznego AKSON
Firma od zawsze kładła duży nacisk na edukację i wsparcie swoich klientów, poprzez propagowanie wiedzy specjalistycznej w dziedzinie neurologii. Na początku lat 90-tych XX wieku, rozpoczęła swoją naukowo-edukacyjną działalność wydawniczą jako Biblioteka Elmiko. Od roku 1992, pojawiło się wiele publikacji autorstwa współpracujących z firmą autorytetów ze świata medycznego. Wydawano między innymi książki związane z tematyką interpretacji badań EEG, potencjałów wywołanych czy stymulacji magnetycznej. Najnowszą publikacją jest pierwszy w Polsce, oficjalny, dwutomowy podręcznik do szkoleń licencyjnych dla specjalistów i terapeutów EEG Biofeedback, wydany we współpracy z Polskim Towarzystwem Neurologii Klinicznej (PTNK).
W 2003 roku w Milanówku rozpoczęto szkolenia do uzyskania licencji EEG dla korzystających z aparatury lekarzy specjalistów i techników. Trzy lata później, zadania dotychczasowego Działu Szkoleń ELMIKO przejął Ośrodek kształcenia Medycznego AKSON pod patronatem PTNK, tworząc całkowicie samodzielną jednostkę. Obecnie Akson jest już oficjalnie ośrodkiem szkoleniowym PTNK. Weekendowe warsztaty i szkolenia licencyjne dla specjalistów z dziedzin neurologii, neurofizjologii, terapii oraz epidemiologii, prowadzone są do dziś przez najlepszych specjalistów i uznane autorytety.
Celem szkoleń jest nie tylko poszerzanie wiedzy, a przede wszystkim nauka prawidłowej interpretacji uzyskanych zapisów EEG, a także obsługi aparatury. AKSON uzyskał akredytację PTNK jako oficjalny ośrodek szkoleniowy, na prowadzenie szkoleń do licencji EEG dorosłych i dzieci, EEG dla techników, EMG oraz EEG Biofeedback. Udział w warsztatach jest również aprobowany przez Izbę Lekarską.
Pierwsze w Polsce aparaty EEG
Pod koniec lat 80-tych XX wieku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskiej służby zdrowia, zespół ELMIKO zaprojektował, a następnie wyprodukował pierwszy moduł cyfrowy zdolny do współpracy z analogowym aparatem EEG. Po podłączeniu do starego typu aparatury analogowej, moduł EEGDigiTrack Bis umożliwiał przetwarzanie odbieranego sygnału fal mózgowych na zapis cyfrowy. Pozwoliło to przywrócić do pełnej sprawności wiele wyeksploatowanych i przeznaczonych już do złomowania aparatów „papierowych”. Dodatkowo cyfryzacja aparatu analogowego znacznie zwiększyła jego możliwości diagnostyczne. Przełom ustrojowy i technologiczny zrodził potrzebę zmiany generacji analogowej aparatury EEG na cyfrową. Dzięki intensywnej pracy zespołu ELMIKO, wspartej konsultacjami lekarzy praktyków i autorytetów naukowych z dziedziny neurologii, w 1992 roku powstał pierwszy zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce cyfrowy aparat do diagnostyki neurologicznej EEGDigiTrack. Po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów, pierwsze prototypy zaczęły pracować w placówkach służby zdrowia na terenie całego kraju.

Rada Programowa Ośrodka Kształcenia Medycznego AKSON:
Prezes
prof. dr hab. n. med. Marta Banach
Wiceprezes
prof. dr hab. n. med. Kazimierz Tomczykiewicz
Sekretarz
dr hab. n. med. Edyta Dziadkowiak
Członkowie:
dr hab. n. med. Maria Ejma
dr n. med. Joanna Cegielska
prof. dr hab. n. med. Beata Zakrzewska-Pniewska
prof. dr hab. inż. Ewa Zalewska
dr hab. n. med. Marta Lipowska
dr n. med. Justyna Pigońska
Kadra dydaktyczna Ośrodka AKSON:
dr n. med. Marta Banach
dr n. med. Iwona Terczyńska
dr n. med. Andrzej Śliżewski
dr hab. n. med. Kazimierz Tomczykiewicz
dr n. med. Justyna Pigońska
dr n. med. Joanna Cegielska
dr n. med. Joanna Perzyńska-Mazan
prof. dr hab. inż Andrzej Dobrowolski
dr n. o zdr. Jolanta Gałecka
mgr Anna Gunther-Grzelak
technik EEG Małgorzata Aniśko
Pracownicy Ośrodka Kształcenia Medycznego AKSON:
Zarząd:
Paweł Niedbalski
Marek Niedbalski
Dyrektor Merytoryczny:
dr n. med. Iwona Terczyńska
Kierownik Ośrodka
Paulina Wojdalska
tel. 690-66-99-50
paulina.wojdalska@akson.net.pl
Obsługa Organizacyjna Biura i Szkoleń
Aleksandra Korzeb
tel. 692-00-99-66
aleksandra.korzeb@akson.net.pl
Kadra inżynieryjno-techniczna:
Piotr Czerechowicz
Marcin Matacz
Rafał Adamczyk
Paweł Szufliński
Dominik Bożek
Paweł Stankiewicz