KURS USG dla lekarzy

Witamy w Akson – Ośrodku Kształcenia Medycznego

Poznaj nasze aktualne szkolenia!

Akson jest jedynym ośrodkiem kształcenia medycznego w Polsce, który uzyskał akredytację Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i jest jego wyłącznym przedstawicielem.

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

W trakcie szkolenia prezentujemy i omawiamy prawdziwe zagadnienia kliniczne, z którymi w przyszłości nasi kursanci będą mieli do czynienia w codziennej pracy. Zajęcia są prowadzone w małych, kameralnych grupach, co przekłada się na wysoki poziom kształcenia i zrozumienia omawianych zagadnień. Uczestnicy kształcenia medycznego w Akson mają zagwarantowany wysoki poziom kursu, który pozwoli na kompleksowe przygotowanie się do egzaminu, a następnie uzyskanie certyfikatu końcowego. W trakcie szkolenia zapewniamy niezbędne materiały szkoleniowe, gotowe konspekty sesji dla najczęściej spotykanych przypadków.

Dodatkowo w tracie szkolenia stacjonarnego uczestnicy mają zapewniony catering (napoje zimne, kawa, herbata, przekąski oraz lunch).

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

 

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest nieodłącznym elementem pracy w branży medycznej. Kurs USG dla lekarzy pozwala zdobyć nowe kompetencje, które są przydatne w praktyce lekarskiej bez względu na specjalizację. Zdobycieumiejętności w zakresie diagnostyki obrazowej to o wiele większe możliwości udzielania właściwej pomocy medycznej pacjentom. Ukończenie kursu USG formalnie umożliwia lekarzowi przeprowadzanie badań ultrasonograficznych samodzielnie we własnym gabinecie lekarskim.

Kurs USG – stacjonarne szkolenie z certyfikatem PTU i PTNK

Szkolenie USG umożliwia lekarzowi zdobycie certyfikatu niezbędnego do stosowania ultrasonografii w badaniu pacjenta. Diagnostyka obrazowa jest obecnie powszechnie dostępna, jednak nie każdy specjalista może używać sprzętu USG w swoim gabinecie. Szkolenie z zakresu obsługi tego typu urządzenia pozwala zrozumieć, jak prawidłowo korzystać z aparatu i interpretować wyniki.

Zgodnie z obowiązującymi normami lekarz, który planuje rozszerzenie działalności o badania ultrasonograficzne, jest zobowiązany do odbycia kursu USG.

Szkolenia USG prowadzone przez specjalistów

Szkolenia USG organizowane przez Akson dla lekarzy i techników medycznych prowadzi wyspecjalizowana kadra z wieloletnim doświadczeniem. Ośrodek Kształcenia Medycznego Akson kładzie duży nacisk na edukację i wspieranie swoich klientów, przez propagowanie wiedzy specjalistycznej w dziedzinie neurologii.

Bardzo duża wiedza merytoryczna i kwalifikacje terapeutów prowadzących szkolenia z zakresu stosowania w gabinecie lekarskim USG umożliwiają zdobycie wielu praktycznych umiejętności oraz jeszcze większej wiedzy. Szkolenia z diagnostyki obrazowej USGpozwalają nabyć niezbędną wiedzę z zakresu:

  • obsługi ultrasonografu;
  • znajomości anatomii w obszarze prawidłowych obrazów ultrasonograficznych;
  • obserwacji patologicznych zmian narządów;
  • stawiania diagnozy, formułowania wniosków i zaleceń do dalszego leczenia.

Korzyści z kursów, szkoleń i warsztatów w Akson

Ukończenie kursu USG, a co za tym idzie, zdobycie nowych umiejętności wraz z odpowiednim certyfikatem otwiera nowe możliwości i podnosi jakość świadczonych usług medycznych. Wykorzystanie aparatu ultrasonograficznego do diagnostyki obrazowej mawiele zalet i zarówno dla samego specjalisty, jak i dla pacjenta. Trafna diagnoza przyspiesza proces leczenia i daje więcej satysfakcji z prowadzonej terapii.

Ośrodek Kształcenia Medycznego Akson oferujeregularne kursy, szkolenia i warsztaty dla lekarzy oraz techników medycznych. Zapraszamy do sprawdzenia terminu najbliższego kursu w naszym kalendarzu online.

[ultimatemember form_id="656"]