EEG dla techników

Witamy w Akson – Ośrodku Kształcenia Medycznego

Poznaj nasze aktualne szkolenia!

Akson jest jedynym ośrodkiem kształcenia medycznego w Polsce, który uzyskał akredytację Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i jest jego wyłącznym przedstawicielem.

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

W trakcie szkolenia prezentujemy i omawiamy prawdziwe zagadnienia kliniczne, z którymi w przyszłości nasi kursanci będą mieli do czynienia w codziennej pracy. Zajęcia są prowadzone w małych, kameralnych grupach, co przekłada się na wysoki poziom kształcenia i zrozumienia omawianych zagadnień. Uczestnicy kształcenia medycznego w Akson mają zagwarantowany wysoki poziom kursu, który pozwoli na kompleksowe przygotowanie się do egzaminu, a następnie uzyskanie certyfikatu końcowego. W trakcie szkolenia zapewniamy niezbędne materiały szkoleniowe, gotowe konspekty sesji dla najczęściej spotykanych przypadków.

Dodatkowo w tracie szkolenia stacjonarnego uczestnicy mają zapewniony catering (napoje zimne, kawa, herbata, przekąski oraz lunch).

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

 

Kurs EEG dla techników

Ośrodek Kształcenia Medycznego Akson umożliwia podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracownikom branży medycznej, organizując warsztaty i szkolenia stacjonarne. Jedną z propozycji jest EEG – kurs przeznaczony dla techników medycznych. Ukończenie szkolenia pozwala zdobyć nowe umiejętności i dodatkową wiedzę, które będą pomocne w dalszej karierze zawodowej osoby z wykształceniem medycznym. Kursanci otrzymują certyfikat Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej PTNK potwierdzający posiadanie umiejętności w zakresie wykonywania badań EEG.

EEG – szkolenie z certyfikatem PTNK

Kurs EEG umożliwia zdobycie certyfikatu niezbędnego do zastosowania zestawu EEG DigiTrack w badaniu pacjenta. Umiejętność wykonania badania EEG jest istotnym elementem w rozpoznaniu chorób układu nerwowego, a szczególnie epilepsji.

Kurs EEG dla techników daje możliwość obsługi sprzętu pozwalającego zobaczyć pełniejszy obraz pracy mózgu pacjenta i jego dolegliwości. Warsztaty EEG, które uzupełniają część merytoryczną szkolenia z zakresu obsługi elektroencefalografu, pozwalają zrozumieć, jak prawidłowo wykorzystywać aparat i przeprowadzić badanie.

Zgodnie z obowiązującymi normami osoba wykonująca badanie powinna ukończyć kurs EEG i posiadać certyfikat wydany przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej.Ośrodek Kształcenia Medycznego Akson jako jedyny w Polsce uzyskał akredytację dla kursów, szkoleń i warsztatów, będąc wyłącznym przedstawicielem PTNK w Polsce.

EEG – warsztaty prowadzone przez specjalistów 

Szkolenia dla techników EEG i pozostałe kursy organizowane przez Akson dla lekarzy i techników medycznych prowadzi kadra specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Ośrodek Kształcenia Medycznego Aksonkładzie ogromny nacisk na edukację i wspieranie kursantów chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu neurologii. 

Wysoki poziom wiedzy merytorycznej i kwalifikacji terapeutów prowadzących kursy EEG i szkolenia stacjonarne umożliwia zdobycie dużej wiedzy merytorycznej. Natomiast część warsztatowa daje technikowi EEG po kursie możliwość odpowiedniego wykorzystania praktycznych umiejętności w przeprowadzeniu wywiadu i wykonaniu badania w czuwaniu, a także po deprywacji snu u osób dorosłych i dzieci. Interpretacje badania i opis sporządza odpowiednio wykwalifikowany lekarz.

Kurs EEG dla techników

Warsztaty EEG dla techników podnoszą kwalifikacje i umożliwiają rozwinięcie kariery zawodowej np. w poradni neurologicznej wyposażonej w elektroencefalograf. Ukończenie szkolenia EEG (warsztaty i część merytoryczna) daje możliwość jeszcze lepszego dopasowania metody leczenia. Ocena stanu chorego przyspiesza proces zdrowienia i daje więcej obopólnej satysfakcji z prowadzonej terapii. Warto skorzystać z oferty Akson i wziąć udział w kursach, szkoleniach, warsztatach, by zdobyć specjalistyczną wiedzę. Harmonogram kursów znajduje się w kalendarzu na naszej stronie.

[ultimatemember form_id="656"]