KURS EMG/ENG DLA TECHNIKÓW

Witamy w Akson – Ośrodku Kształcenia Medycznego

Poznaj nasze aktualne szkolenia!

Akson jest jedynym ośrodkiem kształcenia medycznego w Polsce, który uzyskał akredytację Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i jest jego wyłącznym przedstawicielem.

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

W trakcie szkolenia prezentujemy i omawiamy prawdziwe zagadnienia kliniczne, z którymi w przyszłości nasi kursanci będą mieli do czynienia w codziennej pracy. Zajęcia są prowadzone w małych, kameralnych grupach, co przekłada się na wysoki poziom kształcenia i zrozumienia omawianych zagadnień. Uczestnicy kształcenia medycznego w Akson mają zagwarantowany wysoki poziom kursu, który pozwoli na kompleksowe przygotowanie się do egzaminu, a następnie uzyskanie certyfikatu końcowego. W trakcie szkolenia zapewniamy niezbędne materiały szkoleniowe, gotowe konspekty sesji dla najczęściej spotykanych przypadków.

Dodatkowo w tracie szkolenia stacjonarnego uczestnicy mają zapewniony catering (napoje zimne, kawa, herbata, przekąski oraz lunch).

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

 

WARSZTATY EMG DLA TECHNIKÓW

Kurs EMG dla techników

KURS EMG/ENG DLA TECHNIKÓW

Podnoszenie kompetencji zawodowych jest jednym z najważniejszych elementów kariery w branży medycznej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Ośrodek Kształcenia Medycznego oferuje szkolenie EMG/ENG. Kurs stacjonarny jest przeznaczony dla osób z wykształceniem medycznymtechników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz ratowników medycznych i fizjoterapeutów. 

Wiedza z zakresu EMG zdobyta na szkoleniach pozwala podnieść kompetencje, które są przydatne w praktyce. Tym samym potwierdza się założenie twórców szkolenia, że zdobycie odpowiednich umiejętności w zakresie elektroneurografii (ENG) i elektromiografii (EMG) jest pomocne w diagnozowaniu wielu chorób neurologicznych i zaburzeń związanych z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego i mięśniowego.

EMG – szkolenie dla techników medycznych

Kurs EMG/ENG pomaga dowiedzieć się, jak odpowiednio przeprowadzić badanie elektrofizjologiczne, którego celem jest ocena funkcji mięśni i nerwów. Na zakończenie szkolenia EMG/ENG uczestnicy zdają egzamin wewnętrzny oraz otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Warto podkreślić, że Ośrodek Kształcenia Medycznego Akson jako jedyny w Polsce uzyskał akredytację do prowadzenia kursów, szkoleń i warsztatów Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej (PTNK) i jest jego wyłącznym przedstawicielem.

EMG – szkolenia prowadzone przez specjalistów

Kurs EMG organizowany przez ośrodek Akson dla pielęgniarek, techników elektroradiologii i osób z wykształceniem medycznym prowadzi doświadczona kadraMisja Ośrodka Kształcenia Medycznego Akson z Milanówka to edukacja i zapewnienie wsparcia kursantów, dziękipropagowaniu wiedzy specjalistycznej w dziedzinie neurologii.

Kursy EMG cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na wysoki poziom wiedzy merytorycznej i kwalifikacje techników prowadzących wykłady i warsztaty. Szkolenie w zakresie elektromiografii (EMG) i elektroneurografii (ENG) wspiera wprawidłowym diagnozowaniu chorób neurologicznych. Badanie wykonuje się w przypadku:

  • uszkodzenia nerwów obwodowych pod kątem zespołów uciskowych;
  • badania w kierunku polineuropatii;
  • lokalizowaniu uszkodzenia mięśni i określaniu charakteru nasilenia zmian;
  • podejrzenia miastenii i pooperacyjnego leczenia miastenii;
  • diagnozowania chorób neurologicznych.

EMG – warsztaty w ośrodku kształcenia Akson

Ukończenie szkolenia EMG/ENG w trybie stacjonarnym, a co za tym idzie, zdobycie nowych kompetencji wraz z otrzymaniem zaświadczenia otwiera nowe możliwości i podnosi jakość świadczonych usług medycznych. Fakt wykorzystania nowych umiejętności w diagnostyce przynosi wiele realnych korzyści zarówno specjaliście, jak i pacjentowi. Odpowiednia diagnoza przyspiesza proces leczenia i daje więcej obopólnej satysfakcji z prowadzonej terapii. Akson oferujeregularne kursy, szkolenia i warsztaty dla lekarzy, pielęgniarek i techników medycznych. Zapraszamy do sprawdzenia najbliższego terminu kursu w kalendarzu na naszej stronie.

[ultimatemember form_id="656"]