EEG BIOFEEDBACK

Witamy w Akson – Ośrodku Kształcenia Medycznego

Poznaj nasze aktualne szkolenia!

Akson jest jedynym ośrodkiem kształcenia medycznego w Polsce, który uzyskał akredytację Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i jest jego wyłącznym przedstawicielem.

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

W trakcie szkolenia prezentujemy i omawiamy prawdziwe zagadnienia kliniczne, z którymi w przyszłości nasi kursanci będą mieli do czynienia w codziennej pracy. Zajęcia są prowadzone w małych, kameralnych grupach, co przekłada się na wysoki poziom kształcenia i zrozumienia omawianych zagadnień. Uczestnicy kształcenia medycznego w Akson mają zagwarantowany wysoki poziom kursu, który pozwoli na kompleksowe przygotowanie się do egzaminu, a następnie uzyskanie certyfikatu końcowego. W trakcie szkolenia zapewniamy niezbędne materiały szkoleniowe, gotowe konspekty sesji dla najczęściej spotykanych przypadków.

Dodatkowo w tracie szkolenia stacjonarnego uczestnicy mają zapewniony catering (napoje zimne, kawa, herbata, przekąski oraz lunch).

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

 

EEG BIOFEEDBACK STOPIEŃ 2 KRAKÓW

Kurs II stopnia dla terapeutów EEG Biofeedback I stopnia

EEG BIOFEEDBACK STOPIEŃ 2 MILANÓWEK

Kurs II stopnia dla terapeutów EEG Biofeedback I stopnia

EEG BIOFEEDBACK STOPIEŃ 2 SOPOT

Kurs II stopnia dla terapeutów EEG Biofeedback I stopnia

EEG BIOFEEDBACK STOPIEŃ I MILANÓWEK

Kurs I stopnia dla pedagogów, psychologów, terapeutów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych tematyką terapii EEG-Biofeedback

Chcesz zostać trenerem EEG Biofeedback? Zapraszamy na kursy dla terapeutów organizowane przez Ośrodek Kształcenia Medycznego AKSON! Organizujemy szkolenia od podstaw (1 stopień), a także oferujemy kursy EEG Biofeedback dla osób z doświadczeniem w pracy tą metodą (2 stopień).

Na czym polega metoda EEG Biofeedback?

EEG Biofeedback (Neurofeedback) to tzw. biologiczne sprzężenie zwrotne, które dostarcza informacji o zmianach stanu fizjologicznego pacjenta. Zmiany te można monitorować dzięki wykorzystaniu elektroencefalografu – nasi kursanci pracują na 4-kanałowych głowicach EEGDigiTrack Biofeedback firmy Elmiko. Podczas szkolenia Neurofeedback nauczysz się, jak wykorzystywać tę nowoczesną i bezinwazyjną metodę w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Kurs Neurofeedback jest szkoleniem teoretyczno-praktycznym, a jego ukończenie umożliwia rozpoczęcie własnej praktyki. 

Ojcem tej metody nazywany jest M. Barry Sterman, który w latach 60. XX wieku wykazał, że można zwiększyć amplitudy pewnych fal mózgowych, aby zredukować częstotliwość, długość i siłę napadów padaczkowych. Wraz z Joelem Lubarem rozpoczął też badania związane z nadpobudliwością, dzięki czemu Neurofeedback jest dziś stosowany w terapii ADHD.  

Szkolenia Neurofeedback – dla kogo?

Kursy EEG Biofeedback to szkolenia dla osób, które chcą rozpocząć pracę metodą biologicznego sprzężenia zwrotnego lub pogłębić wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Metoda Neurofeedback umożliwia pracę z dziećmi i osobami dorosłymi, które zmagają się m.in. z depresją, stanami lękowymi, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami koncentracji uwagi (ADD), zespołem nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), dysleksją, dysgrafią czy dyskalkulią. EEG Biofeedback jest również coraz częściej wykorzystywany w pracy ze sportowcami i osobami zajmującymi wysokie stanowiska w firmach. Trening Neurofeedback można stosować m.in. w pracy nad poprawą pamięci i koncentracji, skróceniem czasu reakcji, zwiększeniem odpornosći na stres czy zmniejszeniem napięcia emocjonalnego.

Oferujemy następujące kursy:

  • Kurs EEG Biofeedback I stopnia – dla pedagogów, psychologów, terapeutów, nauczycieli i innych osób, które zamierzają pracować z pacjentami zmagającymi się z zaburzeniami emocjonalnymi, neurologicznymi i psychicznymi.
  • Kurs EEG Biofeedback II stopnia – dla lekarzy, pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów i innych osób, które ukończyły kurs I stopnia i chcą podnieść swoje kwalifikacje.

W przypadku kursów II stopnia trenerzy EEG Biofeedback, którzy otrzymali certyfikat w innym ośrodku szkoleniowym niż AKSON, mają obowiązek dostarczyć dokument potwierdzający ukończenie kursu niższego stopnia.

Dlaczego kurs EEG Biofeedback w AKSON?

AKSON to jedyny ośrodek kształcenia medycznego w Polsce z akredytacją Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej – jesteśmy wyłącznym przedstawicielem PTNK w naszym kraju. 

Sprawdź, dlaczego jeszcze warto nas wybrać:

  • organizujemy szkolenia EEG Biofeedback I i II stopnia – w jednym ośrodku szkoleniowym możesz nabyć wszystkie certyfikaty,
  • nasze szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów z wieloletnią praktyką zawodową,
  • w trakcie kursów omawiamy prawdziwe zagadnienia kliniczne, które przydadzą się w codziennej pracy,
  • kursy EEG Biofeedback prowadzimy w małych grupach,
  • nasi kursanci pracują na 4-kanałowych głowicach EEGDigiTrack Biofeedback firmy Elmiko,
  • zapewniamy materiały szkoleniowe i konspekty sesji dla najczęstszych przypadków,
  • zapewniamy catering w czasie przerw.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat kursów prowadzonych w Ośrodku Kształcenia Medycznego AKSON. Na każde szkolenie można się zapisać online, wybierając preferowany termin i miejsce kursu. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące naszych kursów – skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz dostępny na stronie internetowej.

[ultimatemember form_id="656"]