Poszerzona diagnostyka QEEG/EEG/EKG

Witamy w Akson – Ośrodku Kształcenia Medycznego

Poznaj nasze aktualne szkolenia!

Akson jest jedynym ośrodkiem kształcenia medycznego w Polsce, który uzyskał akredytację Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i jest jego wyłącznym przedstawicielem.

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

W trakcie szkolenia prezentujemy i omawiamy prawdziwe zagadnienia kliniczne, z którymi w przyszłości nasi kursanci będą mieli do czynienia w codziennej pracy. Zajęcia są prowadzone w małych, kameralnych grupach, co przekłada się na wysoki poziom kształcenia i zrozumienia omawianych zagadnień. Uczestnicy kształcenia medycznego w Akson mają zagwarantowany wysoki poziom kursu, który pozwoli na kompleksowe przygotowanie się do egzaminu, a następnie uzyskanie certyfikatu końcowego. W trakcie szkolenia zapewniamy niezbędne materiały szkoleniowe, gotowe konspekty sesji dla najczęściej spotykanych przypadków.

Dodatkowo w tracie szkolenia stacjonarnego uczestnicy mają zapewniony catering (napoje zimne, kawa, herbata, przekąski oraz lunch).

Wszystkie oferowane przez Akson szkolenia są prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów i lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy merytorycznej oraz praktycznych aspektów pracy z wykorzystaniem EEG, EEG Biofeedback, EMG, TMS oraz potencjałów wywołanych.

 

Kursy dla terapeutów z poszerzonej diagnostyki QEEG/EEG/EKG

Chcesz pogłębić wiedzę i zwiększyć swoje umiejętności diagnostyczne? Zapraszamy na szkolenia z poszerzonej diagnostyki EKG/QEEG/EEG na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym. Ofertę kierujemy do lekarzy, terapeutów, logopedów, pedagogów, nauczycieli i innych osób, które w codziennej pracy wykorzystują lub zamierzają stosować wymienione metody diagnostyczne. Są to stacjonarne zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę doświadczonych specjalistów.

Badania EEG, QEEG, EKG – na czym polegają?

Badanie EEG (elektroencefalografia) polega na rejestrowaniu fal mózgowych poprzez elektrody umieszczone na głowie pacjenta. Celem badania EEG jest dostarczenie informacji na temat aktywności elektrycznej mózgu. Ta metoda diagnostyczna jest uznawana za niezastąpioną w wykrywaniu elementów padaczkowych, choć stosuje się ją również u osób mających zaburzenia mowy czy problemy z pamięcią i snem.

Badanie QEEG (mapowanie mózgu) to analiza ilościowa EEG uwzględniająca zarówno kształt, jak i częstotliwość fal mózgowych. Podczas badania stosuje się specjalistyczne oprogramowanie do analizy matematycznej i statystycznej, które porównuje fale mózgowe z bazą danych zawierającą zapisy zdrowych osób. Mapy QEEG pozwalają dostrzec subtelne zmiany, niezauważalne na surowym zapisie EEG, dlatego ta metoda jest uznawana za bardziej precyzyjną. Badanie QEEG pozwala wykryć przyczyny wielu zaburzeń, w tym ADHD, ADD, depresji, stanów lękowych, autyzmu, trudności w uczeniu się, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych czy zaburzeń wzrokowych.

Badanie EKG (elektrokardiografia) jest stosowane w celu rejestrowania elektrycznej aktywności serca, wyodrębnienia rytmu serca i częstotliwości oddechów. Komputer wyodrębnia zapis EKG akcji serca i przedstawia go w formie graficznej. Wskazania do badania obejmują nie tylko profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych, lecz także problemy z koncentracją i agresją, przewlekły stres czy zaburzenia koncentracji i pamięci. Badanie EKG stanowi ważny element terapii Biofeedback RSA.

Szkolenia dla terapeutów – poziom podstawowy i średniozaawansowany

Ośrodek Kształcenia Medycznego AKSON oferuje kursy niemedyczne na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Są to 2-dniowe szkolenia stacjonarne w zakresie diagnostyki QEEG, EEG i EKG. W cenę wliczone są: materiały szkoleniowe, catering w czasie przerw oraz certyfikat ukończenia kursu.

Szkolenie podstawowe (I stopnia)

Podstawowe szkolenia w zakresie diagnostyki EEG/QEEG/EKG kierujemy do specjalistów i osób zainteresowanych możliwościami diagnostycznymi i terapeutycznymi tych metod w pracy z dziećmi i dorosłymi. Uczestnicząc w podstawowym kursie, możesz zwiększyć swoją wiedzę, podnieść kwalifikacje i nabyć nowe umiejętności diagnostyczne. Czas trwania szkolenia to 2 dni – w trakcie kursu stacjonarnego omówimy trzy metody diagnostyczne: EEG, QEEG i EKG wraz z procesem przeprowadzania badań i możliwościami w diagnostyce zaburzeń. Informacje zdobyte podczas szkolenia umożliwią Ci rozpoczęcie samodzielnej diagnostyki – uczestnicy nabywają zarówno wiedzę, jak i umiejętności praktyczne.

Szkolenie na poziomie średniozaawansowanym (II stopnia)

Kursy II stopnia są przeznaczone dla lekarzy, pedagogów, psychologów i innych osób zajmujących się diagnostyką QEEG, EEG i EKG. Podczas szkolenia na poziomie średniozaawansowanym będziemy pogłębiać wiedzę na temat zastosowania badań w praktyce. Szkolenie II stopnia skupia się na dostarczaniu narzędzi do poszukiwania zmian ogniskowych w EEG/QEEG i metodach odróżniania czynności padaczkopodobnych od artefaktów. W trakcie kursu zajmiemy się m.in. analizą map QEEG w różnych zaburzeniach poznawczych, interpretacją map koherencji, porównywaniem map z różnych badań EEG i tomografią elektromagnetyczną niskiej rozdzielczości (LORETA).

Dlaczego kursy EKG/EEG/QEEG w AKSON?

AKSON to jedyny ośrodek kształcenia medycznego w Polsce z akredytacją Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej – jesteśmy wyłącznym przedstawicielem tej organizacji w naszym kraju.

Sprawdź, dlaczego jeszcze warto nas wybrać:

  • organizujemy kursy EKG/QEEG/EEG na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym,
  • nasze szkolenia z diagnostyki EKG, EEG i QEEG prowadzi wyspecjalizowana kadra terapeutów z wieloletnią praktyką zawodową,
  • w trakcie kursów omawiamy prawdziwe zagadnienia kliniczne, które przydadzą Ci się w codziennej pracy,
  • kursy prowadzimy w małych grupach z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu,
  • zapewniamy materiały szkoleniowe i catering w czasie przerw.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat szkoleń z poszerzonej diagnostyki EEG/QEEG/EKG prowadzonych w Ośrodku Kształcenia Medycznego AKSON. Na każde szkolenie możesz się zapisać online, wybierając poziom zaawansowania. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz dostępny na stronie internetowej.

[ultimatemember form_id="656"]