O nas
Powstanie Ośrodka Kształcenia Medycznego AKSON
Firma od zawsze kładła duży nacisk na edukację i wsparcie swoich klientów, poprzez propagowanie wiedzy specjalistycznej w dziedzinie neurologii. Na początku lat 90-tych XX wieku, rozpoczęła swoją naukowo-edukacyjną działalność wydawniczą jako Biblioteka Elmiko. Od roku 1992, pojawiło się wiele publikacji autorstwa współpracujących z firmą autorytetów ze świata medycznego. Wydawano między innymi książki związane z tematyką interpretacji badań EEG, potencjałów wywołanych czy stymulacji magnetycznej. Najnowszą publikacją jest pierwszy w Polsce, oficjalny, dwutomowy podręcznik do szkoleń licencyjnych dla specjalistów i terapeutów EEG Biofeedback, wydany we współpracy z Polskim Towarzystwem Neurologii Klinicznej (PTNK).
W 2003 roku w Milanówku rozpoczęto szkolenia do uzyskania licencji EEG dla korzystających z aparatury lekarzy specjalistów i techników. Trzy lata później, zadania dotychczasowego Działu Szkoleń ELMIKO przejął Ośrodek kształcenia Medycznego AKSON, tworząc całkowicie samodzielną jednostkę. Obecnie Akson jest oficjalnie ośrodkiem szkoleniowym akredytowanym przez PTNK. Weekendowe warsztaty i szkolenia licencyjne dla specjalistów z dziedzin neurologii, neurofizjologii oraz terapii , prowadzone są do dziś przez najlepszych specjalistów i uznane autorytety.
Celem szkoleń jest nie tylko poszerzanie wiedzy, a przede wszystkim nauka prawidłowej interpretacji uzyskanych zapisów EEG, a także obsługi aparatury. AKSON uzyskał akredytację PTNK jako oficjalny ośrodek szkoleniowy, na prowadzenie szkoleń do licencji EEG dorosłych i dzieci, EEG dla techników, EMG oraz EEG Biofeedback.
Pierwsze w Polsce aparaty EEG
Pod koniec lat 80-tych XX wieku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskiej służby zdrowia, zespół ELMIKO zaprojektował, a następnie wyprodukował pierwszy moduł cyfrowy zdolny do współpracy z analogowym aparatem EEG. Po podłączeniu do starego typu aparatury analogowej, moduł EEGDigiTrack Bis umożliwiał przetwarzanie odbieranego sygnału fal mózgowych na zapis cyfrowy. Pozwoliło to przywrócić do pełnej sprawności wiele wyeksploatowanych i przeznaczonych już do złomowania aparatów „papierowych”. Dodatkowo cyfryzacja aparatu analogowego znacznie zwiększyła jego możliwości diagnostyczne. Przełom ustrojowy i technologiczny zrodził potrzebę zmiany generacji analogowej aparatury EEG na cyfrową. Dzięki intensywnej pracy zespołu ELMIKO, wspartej konsultacjami lekarzy praktyków i autorytetów naukowych z dziedziny neurologii, w 1992 roku powstał pierwszy zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce cyfrowy aparat do diagnostyki neurologicznej EEGDigiTrack. Po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów, pierwsze prototypy zaczęły pracować w placówkach służby zdrowia na terenie całego kraju.
Pracownicy Ośrodka Kształcenia Medycznego AKSON:
Zarząd:
Paweł Niedbalski
Marek Niedbalski
Dyrektor Zarządzający:
Katarzyna Jarosiewicz
Obsługa Organizacyjna Biura i Szkoleń
Agnieszka Grobicka
tel. + 48 795 467 089
agnieszka.grobicka@akson.net.pl
Aneta Teodorowicz
tel. +48 690 669 950
aneta.teodorowicz@akson.net.pl
Obsługa pionu medycznego
Agnieszka Bończak
tel. +48 512 484 913
agnieszka.bonczak@akson.net.pl
Kierownik pionu inżynieryjno-technicznego
Rafał Adamczyk
tel. +48 787 674 664
Obsługa inżynieryjno-techniczna:
Marcin Matacz
Paweł Stankiewicz
Marcin Barański
Bartosz Chałupka
Bartłomiej Zabłocki
Koordynator
Magdalena Adamczyk
tel. +48 455 408 733